Цікаво знати

Цікаві факти про бактерій Ми їх не бачимо, вони як примари, але вони є насправді. Поруч з нами багато форм життя, які ніби з іншої планети і просто живуть в тіньовому сусідстві з нами. В мікросвіті процвітає життя. На нашій планеті 5 * 10 в тринадцятої ступені бактерій (5 нонілліонов). Це неймовірна за чисельністю невидима армія. Зовні бактерії настільки вдалі, що їх вигляд не змінювався протягом мільярда років! Тобто еволюція бактерій була суто внутрішньою. Бацила і бактерія — це одне і те ж. У них просто різне походження, бактерія — грецького походження, бацила — латинського. У Вашому організмі на даний момент в середньому 2 кілограма від вашої загальної ваги — займають бактерії! У Вашому роті приблизно 40 тисяч бактерій. Під час поцілунку, передається партнеру 278 різних культур бактерій, але не варто переживати з цього приводу, 95% з них не представляють практично ні якої небезпеки. У 1999 році була відкрита найбільша в світі бактерія «сірчана перлина Намібії» (Thiomargarita namibiensis). Ця неймовірна форма життя здатна досягати 0,75 мм в своїй поперечці. Це більше стандартної точки (0,35 мм). У Мозамбіку живе незвичайна бактерія, що харчується тринітротолуолом, її відкриття здатне вирішити проблему розмінування. Існують бактерії, здатні — чистити зуби, вчені схрестили їх із звичайними бактеріями в йогурті, харчуючись зробити трансгенний йогурт, який би міг дозволити нам більше не чистити зуби! Дворянські діти йшли в армію з полками, яким видавався срібний посуд, це не було просто дурощами багатіїв, а така міра рятувала юнаків від різних масових захворювань типу холери, оскільки срібло знищувало бактерії. Луї Пастер, будучи викликаний на дуель, заявив, що раз його викликали, то він має право вибрати зброю, і він вибрав дві колби води: в одній були бактерії віспи, в іншій ж чиста вода. Якщо людина викликавща Луї на дуель вип’є з однієї з цих колб, Пастер вип’є іншу колбу. Дуель не відбулася. Ось Вам хороший спосіб як вирівняти шанси, якщо Ви погано стріляєте!

Що таке трансгенні організми?

Трансгенними називають рослини і тварин, що містять у своїх клітинах ген чужого організму, включений у хромосоми. Їх отри­мують, використовуючи методи генної інженерії. Трансгенні орга­нізми можуть мати велике значення для підвищення ефективності сільського господарства та в дослідженнях у галузі молекулярної біології.
Перші генетично модифіковані організми, одержані з допо­могою методів молекулярної біології, з’явилися на світ лише у 80-х роках XX століття. Вчені зуміли змінити геном рослинних клітин, додаючи в них необхідні гени інших рослин, тварин, риби й навіть людини.
Перший трансгенний організм (миша) був одержаний Дж. Гордоном зі співробітниками 1980 р. На початку 90-х років у Китаї було проведено перше комерційне випробування генетично моди­фікованих сортів тютюну й томатів, стійких до вірусів. А 1994 р. в США вперше надійшли в торговельну мережу продуктів харчу­вання - плоди генетично змінених томатів зі скороченим строком до­зрівання.
Широкомасштабне вивільнення в довкілля трансгенних орга­нізмів розпочалося 1996 р. Серед трансгенних організмів, що були створені, 98 % складали генетично модифіковані сільськогосподар­ські рослини. Серед трансгенних сільськогосподарських культур найбільші площі були під посівами сортів рослин, стійких до гер­біцидів (71 %), хвороб і шкідників (22 %), гербіцидів і хвороб ра­зом (7 %). 1999 р. у світовому масштабі посіви трансгенних сортів становили: сої — 54 %, кукурудзи — 28 %, бавовни й ріпаку — по 9 %, картоплі — 0,01 % від загальної площі під трансгенними рос­линами. Крім зазначених культур на незначних площах вирощу­валися генетично модифіковані сорти помідорів, гарбуза, тютюну, папайї, буряку, цикорію, льону. Вже створені й проходять випро­бування та процедуру реєстрації трансгенні сорти рису і пшениці.
Генетична модифікація надає живим організмам нових власти­востей. Але, хоча такими продуктами нині харчується багато лю­дей, минуло замало часу, аби наука повністю встановила їх вплив на наш організм. В Європі модифіковані рослини сої та кукурудзи для виготовлення харчових продуктів дозволено з 1997 p., а харчо­ві ферменти, добавки, одержані в результаті генної інженерії, ви­користовують понад двадцять років. У багатьох європейських кра­їнах до законодавчих актів з харчових продуктів включені вимоги щодо безпечності генетично модифікованих продуктів.
В Україні, незважаючи на заборони, вже вирощують трансгенну сою, трансгенну картоплю, трансгенний ріпак, кукурудзу, поча­ли вирощувати генетично модифіковані буряки.
Питання про перспективу використання генної інженерії під час вирощування сільськогосподарської сировини продовжує ви­кликати серйозні суперечки серед дослідників і широких верств споживачів. Серед позитивних аргументів — підвищена врожай­ність, екологічні переваги, захист від шкідників. З іншого боку — невпевненість у безпечності нових технологій.

Широкомасштабне вивільнення в довкілля генетично модифі­кованих сортів рослин різних таксономічних груп з різними гене­тичними конструкціями, що надають їм нових властивостей, поста­вило ряд питань, на які необхідно звернути увагу під час розбудови системи біобезпеки довкілля. Головними питаннями біобезпеки при цьому є можлива передача генів, убудованих у трансгенний ор­ганізм, організмам навколишнього природного середовища, вплив трансгенних рослин, стійких до шкідників, на нецільові організми та порушення трофічних ланцюгів.

25 неймовірних фактів з життя комах

25 неймовірних фактів з життя комах

1. Комахи - перші живі істоти, які з'явилися на Землі, більше 400 млн років тому. З тих пір вони пережили п'ять масових катаклізмів і виявилися більш живучими, ніж тіранозаври.

2. Зараз у світі налічується близько 20 тис. видів бджіл. А щоб виробити 500 г меду, одній бджолі необхідно 10 млн разів злітати від вулика до квітки і назад.

3. Самка таргана здатна за рік відкласти більше двох мільйонів яєць. Крім того, тарган може дев'ять днів жити без голови.

4. Вага комах, яких за рік з'їдають всі павуки на Землі, більше сукупної ваги всіх, хто живе на планеті людей.

5. Існує близько 35 тис. відомих видів павуків і весь час відкриваються нові.

6. У крові снігових скорпіонів міститься антифриз, завдяки чому вони можуть витримувати температуру аж до мінус 6 градусів за Цельсієм. Однак якщо такого скорпіона взяти в руку, то він помре.

7. У самця щипавки два пеніса, кожен з яких по довжині перевищує саму щипавками. Ці органи дуже крихкі і легко ламаються, ось чому комаха народжується із запасним.

8. Мурахи ніколи не сплять. У світі майже стільки ж видів мурах ( 8800 ) скільки птахів ( 9000).

9. Метелики пробують смак їжі за допомогою задніх лапок. А колір їх крил створюється крихітними лусочками, які відбивають світло.

10. Аборигени готують деревних личинок " вітчетті ", валяючи їх у гарячій золі. Таким чином, вони за смаком стають схожими на омлет.

11. У бджіл п'ять очей. Три у верхній частині голови і два спереду. Медоносна бджола махає крилами зі швидкістю 11 тис. 400 разів на хвилину, створюючи характерне дзижчання.

12. Існує близько 400 тис. відомих видів жуків. Розміри найбільшого, жука- титана, можуть досягати 17 см.

13. Стрикози - самі швидші комахи. Швидкість їх рух досягає 57 км / год.


14. Личинки " вітчетті " найкраще вживати в їжу живими. Десять великих личинок забезпечують дорослу людину усіма білками, вуглеводами і жирами.

15. Комахи є їжею, багатою білком, вуглеводами, вітамінами і мінералами. У Таїланді вони вважаються делікатесом, там популярні смажені цвіркуни і саранча.

16. Дитинчата павуків Amarobia після народження з'їдають свою матір. Деякі самки починають пожирати самців ще під час спарювання. Таким чином, покійний батько стає їжею для свого потомства.

17. У цвіркунів вуха розташовані на передніх ногах, крім того, по цвіркунам можна визначити температуру : для цього потрібно підрахувати кількість стрекотіння в хвилину, розділити на два, потім додати дев'ять і знову розділити на два. В результаті вийде температура в градусах Цельсія.

18. Приблизно третина всіх комах є м'ясоїдними і більшість полюють за їжею, а не харчуються падаллю і відходами.

19. Коники можуть стрибати на відстань, яка більш ніж в 40 разів перевищує довжину їхнього тіла, а блоха - на відстань, що в 130 перевищує її довжину.

20. На планеті на кожній квадратній милі в жилих районах живуть більше 26 млрд комах. За оцінками вчених, існує ще 5-10 млн невідомих науці видів.

21. Крихітні жалкі комахи, мокреці, махають крилами з неймовірною швидкістю 62 тис. 760 разів на хвилину.

22. Володимир Набоков, автор " Лоліти", особисто відкрив кілька видів метеликів, на честь нього одна з них названа.

23. Домашні мухи зазвичай живуть біля місць, де вони вивелися, однак з'ясувалося, що під дією вітру вони можуть переміщатися на відстань аж до 45 км.

24. Найбільший нічний метелик в світі - Attacus Altas. При розмаху крил 30 см його часто помилково приймають за птицю.

25. Рой пустельної сарани може складатися з 50 млрд комах. Оскільки кожна сарана може з'їсти кількість їжі, рівну її власній вазі, в день цей рій пожирає за вагою в чотири рази більше їжі, ніж всі жителі Нью -Йорка. 

 Факти про павуків:   У павуків немає скелета всередині тіла. Вони мають тверду зовнішню оболонку, так званий « екзоскелет ». У міру зростання павукові необхідно скидати стару тісну оболонку. 

Відчувши запах крові павуки втрачають контроль над собою. 

Павутина має величезний потенціал міцності. Павутина завтовшки в олівець зможе зупинити Боїнг на повному ходу. В даний момент розробляються надлегкі і міцні бронежилети з використанням павутини. 

За один раз паучиха може народити 200000 паучат . 

Панцир павука настільки міцний , що міг би витримати ядерний вибух. 

Павук – скакун здатний стрибнути на відстань, довшу за його власне тіло в 50-75разів. 

Самців павуків набагато менше ніж самок і вони менші за розміром. Найчастіше після спарювання самка павука з’їдає самця. Життя самців павуків в рази або навіть в десятки разів коротше ніж у самок. Самці павуків протягом життя можуть міняти свою орієнтацію, якщо не можуть знайти собі партнера

В основному павуки мають 8 очей різних розмірів , але у деяких видів буває і 12 , і 4 або просто по 2 ока. Не дивлячись на таку велику кількість органів зору павукоподібні дуже погано бачать. Настільки погано , що ця відстань в середньому дорівнює 30 см.   

Тарантул здатний прожити без їди 2,5роки. Зуби павуків називаються хелицерами . Це два вигнутих відростка розташованих біля основи рота. За допомогою хелицер павук проколює захисну оболонку жертви і вприскує отруту. Також разом з отрутою павук вводить в жертву травний сік. Через кілька годин він висмоктує розчинені нутрощі жертви.  

 
 Який птах має найкращий слух?

птах який має найкращий слух
Сова в польоті
Відповідь на запитання про найкращий слух у птахів знає кожна людина, яка знає хто такі хижі птахи. Адже ці мисливці чують свою жертву на величезній відстані, крізь сніг і листя дерев, не зважаючи на вітер, а інколи і шум води. Природа наділила хижаків безліччю інструментів для вдалого полювання аби ланцюг живленняпрацював як годинник незважаючи ні на які умовності.


Лев - король звірів
Лев — король звірів
Лев завжди символізував собою. силу, могутність. хоробрість і відвагу. Завдячуючи цьому у людей з’явилися приказки: «сильний, як лев» або «Левине серце». У стародавньому Єгипті лева навіть сприймали як священну тварину. Варто відзначити той  факт, що у Європі леви проживали  до 500 року нашої ери, поки люди їх не винищили.


пандаЗ китайської мови панда, або сюнмао, означає «ведмідь-кішка», а по латині Ailuropoda melanoleuca — перекладається «чорно-білий котолап».
Про панду взнали на Заході лиш тільки в середині XIX століття.
Панда один з найменш вивчених та найрідкісніших видів звірів, цьому сприяє скритий спосіб існування.


розмноження-тваринДати відповідь на це питання досить не важко, але давайте по порядку…
Однією з основних властивостей живих організмів, що дозволяє існувати кожному виду тварин протягом багатьох поколінь є — розмноження.


ланцюги-живленняНічого в світі не з’являється нізвідки і не зникає безслідно, так само й в тваринному світі не існує істот, які не були б їжею для одних і в той же час не поїдали інших.
Переважна більшість комах харчуються рослинами й в свою чергу складають в повному чи частковому обсязі раціон для жаб та птахів. В свою чергу дрібні пташки і жаби улюблена їжа змій. Зміями харчуються багато хижих птахів. У великих хижих тварин здавалося б немає ворогів, та вони є в іншому вигляді: це кліщі, блохи й інші паразити. Одна й та ж тварина входить в різні ланки різних ланцюгів харчування тварин. Зазвичай першим рівнем є рослини, далі все залежить від екосистеми й ролі тварин в ній.


хвіст-в-снігу
А справді, для чого хвіст? Може здаватися, що нікому не потрібний такий «пристрій»? Виявляється, ні, дуже навіть потрібен! В одних хвіст — це опора, в інших — кермо, у третіх — навіть зброя …


жук-скарабейБагато вчених, підтверджують той факт, що  комахи використовують для орієнтації не тільки Сонце і Місяць, але і поляризацію світла неба. Свого часу  було прийнято рішення дослідити, чи поширюються ці характеристики на південноафриканських жуків-скарабеїв і були шоковані результатами, повідомляється в доповіді журналу Current Biology.


киця-спитьНе так давно одна з малайзійських компаній презентувала сайт, присвячений любителям котів, де кожен бажаючий може розміщувати фотографії своїх улюбленців, обмінюватися про них корисними порадами.


харчування черепахНадзвичайно нетиповий випадок стався в Дніпропетровську в зоологічному музеї. З яєць болотної черепахи, які протягом останніх місяців були частиною експозиції, вилупилися маленькі черепашки.


форельНа перший погляд все зрозуміло: риби, що все життя проводять у морях (солоній воді) — морські риби, тоді як ті, що живуть в прісній воді — прісноводні.
А куди віднести риб, що живуть у прибережних частинах морів, куди впадають великі об’єми прісної води річок?  Їх прийнято вважати солоноватоводними.

Мудра притча про ставлення до труднощів, які підносить нам життя.
Приходить до батька молода дівчина і каже:
“Тату, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил … що мені робити?”
Батько замість відповіді поставив на вогонь 3 однакових каструлі з водою, в одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав каву.
Dollarphotoclub_72235449-700x466Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце і налив в чашку кави з 3 каструлі.
-Що змінилося?” – Запитав він свою доньку.
-Яйце і морква зварилися, а кава розчинилися у воді,- відповіла вона.
– Ні, доню, це лише поверхневий погляд на речі. Подивися – тверда морква, побувавши в окропі, стала м’якою і піддатливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Ззовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин – окропу.
Так і люди – сильні ззовні можуть розклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють …
– А кава? – Запитала дочка
– О! Це найцікавіше! Кава повністю розчинилися в новому ворожому середовищі і змінила його – перетворили окріп в ароматний напій. Є особливі люди, які змінюють самі обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації …



 Як визначити характер людини по почерку?

Як визначити характер людини по почерку?Наука графологія, що вивчає почерк, здатна розкрити таємниці, які людина і сама про себе не знає. Фахівцям для цього достатньо переглянути кілька написаних від руки сторінок. Корисна наука, допоможе зрозуміти, з якою людиною ви маєте справу. Професійні навики набувати довго, а ось отримати невеликі знання можна вже зараз.
Нахил букв
Якщо людина під час написання вибудовує пропозиції вертикально - це означає, що перед вами розважлива особистість. Танцюючі літери в різні боки і зміна нахилу означає, що перед вами веселун або іншими словами несерйозний чоловік. Невеликий нахил вправо свідчить про дружелюбність, тепле ставлення до людей, справедливість і товариськість. Якщо букви, як ніби лягають на рядок, то будьте обережні, власник почерку схильний до крайнощів, почуття міри у нього відсутнє. Нахил у зворотний бік притаманний людям з гострим розумом і хорошою витримкою.
Розмір і характер почерку
Розмашистий почерк свідчить про комунікабельність людини, він наділений умінням легко вступати в контакт і знаходити спільну мову з незнайомцями. Дрібні літери кажуть, що перед вами скритна і затиснута особистість. Каліграфічне написання притаманне людям акуратним, обов'язковим. Вони готові старанно виконувати будь-які доручення, але не в змозі приймати самостійні рішення. Власники нерозбірливого почерку знервовані, безтурботні і енергійні особистості. Правильний почерк властивий спокійним людям, а розмашисті букви - активним і веселим.
Рядок і поля
Якщо при написанні букви рвуться вгору, значить людина по життю оптиміст. Якщо почерк зісковзує з рядка вниз, значить, ви маєте справу з песимістом. Наповзаючі одна на одну букви притаманні економній особистості. Про марнотратство розповідають великі прогалини між словами. Широкі відступи з усіх сторін свідчать, що перед вами людина, яка витрачає значні суми на рідкісні, дорогі та вишукані речі. Ощадливі люди навпаки залишають на листі вузькі поля.
Форма букв
Власник округлих букв готовий до діалогу. З ним можна домовлятися, обговорювати нові проекти. Він відмінно працює в колективі, проявляє ініціативу. Незграбні форми говорять про змагальний дух людини, він не готовий йти на компроміс, звик займати лідируючі позиції. Поєднання двох видів букв позитивно характеризує людину. Це тактовна особистість, з гарним смаком, в міру гостинна і вміє зачаровувати оточуючих.
Ось так, не маючи великих знань, можна дізнатися про характер людини. При цьому слід враховувати, що почерк може змінюватися в залежності від настрою або інших причин. Постійна зміна манери написання підкаже вам, що ви маєте справу з творчою і вразливою натурою.

Немає коментарів:

Дописати коментар